Do 3. ročníku participativního rozpočtu města je přihlášeno deset projektů

Občané města mají letos možnost se zapojit již do 3. ročníku participativního rozpočtu města, projektu, během něhož sami Královédvoráci navrhují a vybírají, co by se mělo z městských peněz pořídit, upravit či realizovat, a mají tak možnost ovlivnit rozvoj a podobu veřejného prostoru. V neděli 16. dubna 2023 byl ukončen příjem projektů do aktuálně probíhajícího ročníku. Od občanů jsme obdrželi celkem 10 návrhů na zlepšení života ve městě, jejichž proveditelnost v nadcházejících týdnech posoudí pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu.

U každého podaného návrhu se prověří zejména přiměřenost předpokládaných nákladů na realizaci (maximální hodnota navrženého projektu mohla být 500 tisíc Kč), časová náročnost realizace, dále zda projekt není v rozporu s plánovanými investičními či neinvestičními akcemi města, majetkové náležitosti atd. V případě potřeby budou navrhovatelé vyzváni k doplnění údajů nebo k vysvětlení projektu.

Projekty, které budou vyhodnoceny jako realizovatelné, veřejnosti představíme během letních prázdnin, a to jak v Novinách královédvorské radnice, tak na webových stránkách www.mudk.cz a www.par.mudk.cz, na sociálních sítích nebo během akcí pro veřejnost. Zároveň plánujeme také výrobu krátkých videospotů k propagaci návrhů, v nichž sami navrhovatelé své projekty představí.

Hlasování veřejnosti, do něhož postoupí pouze proveditelné projekty, bude probíhat opět prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách www.par.mudk.cz, a to od 18. září do 1. října 2023.

Na realizaci vítězných projektů město Dvůr Králové nad Labem vyčlení v rozpočtu na rok 2024 částku 1 milion Kč.

Všechny informace o participativním rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem najdou občané na stránkách www.par.mudk.cz.

grafika - postup participativního rozpočtu

Miroslava Kameníková