2. ročník Měníme spolu Dvůr: Občané mohou hlasovat od 16. září do 2. října

Druhý ročník participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem s podtitulem Měníme spolu Dvůr míří do finále. Od 16. září do 2. října 2022 budou občané vybírat, které z navržených projektů se jim nejvíce líbí a chtěli by, aby je město během příštího roku realizovalo. V rozpočtu města bude vyčleněn 1 mil. Kč, a vzhledem k tomu, že maximální hodnota navrženého projektu mohla být 500 tisíc Kč, je jasné, že by mohly být realizovány minimálně dva projekty. V hlasování budou občané vybírat z 8 projektů. Do 2. ročníku participativního rozpočtu města jich bylo sice navrženo devět, jeden z projektů ale jeho navrhovatel stáhl.

O přízeň se uchází tyto návrhy:
 1. Lávka přes Hartský potok u rybníka v Podharti (navrhovatelka Linda Harwot)
 2. Lavičky na „dálnici“ (navrhovatelka Markéta Ševčíková)
 3. Odpočinková lavička v Legionářské ulici (navrhovatelka Yvona Černíková)
 4. Modernizace hřiště v Macharově ulici (navrhovatel Tomáš Plecháč)
 5. Sportovní hřiště Nad Parkem (navrhovatel Dušan Kubica)
 6. Veřejné osvětlení ve Švehlově ulici (navrhovatel Josef Pojezdný)
 7. Dětské hřiště a posezení v Macharově ulici (navrhovatelka Marta Pešková Staníková)
 8. Odpočinek u nádraží (navrhovatel Marek Malich).

Všechny projekty jsme představili také v Novinách královédvorské radnice, na sociálních sítích i na webových stránkách města a participativního rozpočtu a také prostřednictvím krátkých videospotů s navrhovateli, které si můžete pustit na YouTube kanále města.


Jak hlasovat

 • Hlasování je možné pouze elektronicky na stránkách www.par.mudk.cz.
 • Hlasovat mohou pouze občané Dvora Králové nad Labem starší 15 let s trvalým bydlištěm ve městě.
 • Hlasující si vybere první projekt, pro který chce hlasovat, následně se zaregistruje a bude mu zaslán unikátní kód v podobě SMS, který slouží k ověření (hlasování 1 osoby = 1 telefonní číslo).
 • Při registraci pro hlasování je třeba uvést jméno, adresu trvalého pobytu, datum narození (údaje mohou být pro kontrolu hlasování ověřeny matrikou) a telefonní číslo.
 • Hlasující nemusí udělit všechny hlasy najednou, k hlasování se může vrátit později. Zaslaný ověřovací SMS kód platí buď do vyčerpání všech hlasů hlasujícího, nebo do konce termínu hlasování.
 • Každý hlasující může udělit 2 kladné hlasy (podpořit dva projekty vždy jedním hlasem) a 1 záporný hlas (projektu, se kterým nesouhlasí nebo se mu nelíbí), nebo pro projekt vůbec nehlasovat. Hlasující nemusí využít všechny hlasy, které má k dispozici.
 • Pozor: u některých internetových prohlížečů s končící podporou (např. Internet Explorer 11) se hlasovací rozhraní nemusí zobrazovat správně. V takovém případě použijte jiný prohlížeč (Chrome, MS Edge, Mozilla Firefox aj.).
 • Občanům, kteří nemohou či nechtějí využít internet, umožní hlasování pracovníci městského informačního centra nebo oddělení vztahů k veřejnosti, kteří jim v pracovní době pomohou s hlasováním na služebním PC. Pro tuto formu hlasování je nutná osobní návštěva na daných místech a mít s sebou mobilní telefon kvůli zaslání ověřovacího unikátního kódu.

Během hlasování bude také na stránkách www.par.mudk.cz a na sociálních sítích zveřejněn odkaz na dotazník týkající participativního rozpočtu ve městě a jeho budoucnosti. Proto
prosíme o jeho vyplnění.

Veřejné projednávání

Máte-li k projektům nějaké dotazy, nebo si o nich chcete popovídat, srdečně vás zveme na veřejné projednávání, které se bude konat v pondělí 5. září 2022 od 17:30 hod. v salonku Hankova domu. Navrhovatelé zde své projekty blíže představí, vysvětlí své záměry a prostor bude i pro diskuzi.

Veřejné projednávání PaR v Hankově domě 2022

Miroslava Kameníková