VIDEO: Hřiště ve Smetanově ulici již slouží dětem

O prázdninách začalo veřejnosti sloužit dětské hřiště v lokalitě mezi ulicemi Smetanova, Bezručova a Staškova. To bylo vybudováno jako vítězný projekt, který do 1. ročníku participativního rozpočtu města navrhl Zdeněk Felgr.

„Jsem moc rád, že se vše podařilo dotáhnout do zdárného konce, stojí za tím spousta práce a chtěl bych poděkovat všem, kteří se na realizaci projektu podíleli,“ říká Zdeněk Felgr, který doufá, že by se v budoucnu mohlo hřiště ještě o nějaké prvky rozšířit. V současné době zde mají děti k dispozici houpačky, skluzavku nebo např. malé lanové centrum. 

Na realizaci se podílela nejen specializovaná firma, která dodala a namontovala herní prvky, ale také pracovníci technických služeb města, kteří připravili dopadové plochy a areál oplotili, a pracovníci městských lesů, kteří vyrobili a dodali dřevěné lavičky a zastřešené posezení. Na hřišti nechybí ani odpadkový koš. Na konci července byl z pozemku odstraněn billboard a během podzimu technické služby vysadí vhodné keře podél plotu směrem k hlavní silnici.

Zároveň se nezapomíná ani na druhý projekt v pořadí – Dvorskou oázu, který také získal v 1. ročníku participativního rozpočtu potřebný počet hlasů k realizaci. Odpočinková zóna by měla během podzimu vzniknout na Hankově náměstí v prostoru mezi gymnáziem a Hankovým domem. 

Miroslava Kameníková

Podobu původního návrhu dětského hřiště si můžete prohlédnout zde.