Ve 2. ročníku participativního rozpočtu města se bude o přízeň veřejnosti ucházet 8 projektů

Město Dvůr Králové nad Labem v letošním roce realizuje 2. ročník participativního rozpočtu města s podtitulem „Měníme spolu Dvůr“. Do poloviny dubna mohli občané starší 15 let podávat své návrhy na to, co by chtěli ve Dvoře Králové nad Labem vybudovat či uspořádat. Celkem jsme obdrželi devět návrhů. Jejich proveditelnost (například výši rozpočtu, soulad s územním plánem apod.) posoudila pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu. Nakonec veřejnosti představíme osm projektů, protože projekt s názvem Ruční myčka na kola jeho navrhovatel stáhl.

Se zmíněnými osmi projekty se budete moci podrobně seznámit od 1. července na webu participativního rozpočtu www.par.mudk.cz a také na sociálních sítích. Prezentace bude probíhat do poloviny září, aby měli občané dostatek času si jednotlivé návrhy prostudovat.

Rádi bychom stejně jako vloni připravili krátké videospoty, v nichž své projekty představí sami navrhovatelé, a plánujeme také veřejné projednávání, na kterém navrhovatelé zájemcům z řad veřejnosti své projekty blíže představí, vysvětlí své záměry a prostor bude i pro diskuzi. Místo a čas veřejného projednávání ještě v dostatečném předstihu upřesníme.

Hlasování veřejnosti poté proběhne od 16. září do 2. října 2022 opět prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách www.par.mudk.cz. Zapojit se do něj budou moci občané města starší 15 let. V příštím roce by se pak měly realizovat projekty, které dostanou v hlasování nejvíce hlasů. V rozpočtu města by na ně měl být vyčleněn v souhrnu 1 milion Kč.

Miroslava Kameníková