Veřejné projednávání projektů 1. ročníku participativního rozpočtu města

Ve středu 15. září 2021 se v sále Hankova domu uskutečnilo veřejné projednávání projektů, které byly navrženy v 1. ročníku participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem, jenž nese podtitul "Měníme spolu Dvůr". Během setkání představili autoři sedm návrhů, ze kterých bude v listopadu při hlasování veřejnost vybírat. Za přátelské atmosféry se diskutovalo nejen o jednotlivých projektech, ale také o samotné myšlence participativního rozpočtu, pravidlech i technickém zajištění.
"Během svých vystoupení navrhovatelé děkovali městu za to, že participativní rozpočet spustilo. Je třeba ale poděkovat především jim, aktivním občanům, že se svými nápady zapojili do rozvoje města, ve kterém žijí, a je znát, že svým návrhům, které jsou skutečně povedené, věnovali velké množství času a energie. Jsem zvědavá, které z projektů nakonec v hlasování veřejnosti uspějí. Držím palce všem," uvedla místostarostka Alexandra Jiřičková.

Podívejte se, jaké projekty se ucházejí o přízeň veřejnosti v 1. ročníku participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem.

Miroslava Kameníková