Měníme spolu Dvůr - navrhněte v 1. ročníku projekt a sami rozhodněte, na co půjdou peníze

Je vám více než 15 let, jste občanem Dvora Králové nad Labem a víte o projektu, který by udělal radost vám i spoluobčanům? Může to být nová lavička, stojany na kola, oprava nebo vybudování dětského hřiště či venkovní posilovny, výsadba zeleně či uspořádání akce pro veřejnost, třeba koncertu. Pokud takový nápad nosíte v hlavě, zapojte se do 1. ročníku participativního rozpočtu, který startuje 1. května. Veřejnost pak v hlasování vybere projekty v celkové hodnotě 1 milion Kč, které město zrealizuje v roce 2022. Občané tak mají možnost navrhnout především menší projekty, které by zlepšily místo, kde žijí.

Své návrhy na projekty může podat každý občan Dvora Králové nad Labem starší 15 let a tito občané budou pak moci také o jednotlivých návrzích hlasovat. Věková hranice byla stanovena tak, aby svůj názor mohla projevit i mladá generace.

grafika - postup participativního rozpočtu

Přijďte s nápadem 

A co tedy máte dělat, pokud máte projekt a chcete ho podat? Od 1. května do 15. července 2021 vyplňte elektronický navrhovací formulář. Jde to snadno a z pohodlí domova. Pokud nemůžete nebo nechcete používat počítač, svůj návrh můžete podat i v papírové podobě a odevzdat ho na podatelnu městského úřadu. Pokud si nebudete vědět rady s tím, co má návrh obsahovat, případně s vyplněním elektronického formuláře, pomohou vám pracovníci oddělení vztahů k veřejnosti Miroslava Kameníková (e-mail: kamenikova.miroslava@mudk.cz) a Jan Skalický (e-mail: skalicky.jan@mudk.cz).

Nezapomeňte, že projekty musejí splňovat následující pravidla.


NAVRHOVÁNÍ

Návrhy můžete podat i v papírové podobě na podatelnu městského úřadu (papírový formulář bude v době podávání návrhů k dispozici na recepci Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem, náměstí T. G. Masaryka 38, a v Městském informačním centru Dvůr Králové nad Labem, Švehlova 400).

Všechny informace o participativním rozpočtu (pravidla, postup, harmonogram, kontaktní údaje) najdete na stránkách www.par.mudk.cz. Ty jsou jednoduché, intuitivní na ovládání a lze je používat i na tabletech nebo chytrých telefonech.

Dne 30. dubna skončilo navrhování projektů do pilotního (zkušebního) ročníku participativního rozpočtu. Navržené projekty nyní posoudí pracovní skupina složená z odborníků městského úřadu a během června budou jednotlivé návrhy představeny veřejnosti. Ta svým hlasováním rozhodne, které projekty v celkové hodnotě 200 tisíc Kč budou ještě v letošním roce ve Dvoře Králové nad Labem realizovány.

Miroslava Kameníková