Dvorská oáza

Návrhem s názvem Dvorská oáza se myslí úprava prostoru na náměstí Václava Hanky v rohu mezi zdí u stadionu a gymnázia. Prostor by mohl sloužit jako místo pro klidný odpočinek, čtení, práci nebo posezení s přáteli.
Jedná se o úpravu dosud velmi málo využívaného veřejného prostranství na náměstí Václava Hanky v rohu mezi zdmi gymnázia a atletického stadionu. K této části náměstí vede cesta pro pěší, která by tak získala větší smysl. Rozhodli jsme se pracovat se stávajícím prostředím a zakomponovat do návrhu zeleň z okolí a přidat další.

Návrh pracuje s možností obohacení prostoru o kvalitní městský dřevěný mobiliář od vyhlášených firem. V rohové části se nachází 3 lavičky s opěradlem, 5 laviček bez opěradla, 5 květináčů a dřevěný průchod (pergola) se stínicími prvky. Naopak na protější straně na travnaté ploše pod kaštanem se nachází 4 lehátka. Dále se počítá i s nutnou instalací odpadkových košů a výsadbou zeleně. Prostor se zpevní kamenným podkladem. O zastínění posezení se postarají stromy a popínavé rostliny.

Při rozmístění mobiliáře jsme vycházeli z potřeb občanů. Vzhledem k aktuálnímu rozprostření laviček na náměstí schází možnost posezení čelem k sobě. Hlavní myšlenkou je vybudovat příjemný a klidný prostor, kde lze trávit čas s přáteli. Oáza může sloužit jako místo pro práci a vyřízení mailů, ale i pro odpočinek, čtení, studium nebo pro zakousnutí něčeho dobrého.

O návrzích na změnu prostoru byl informován pan Ing. arch. Martin Misík, držitel autorských práv na parter Hankova náměstí.

Některé ceny položek jsou odvozeny z dostupných zdrojů, proto jsou jen zaokrouhlené. Při případné realizaci počítáme spíše se snížením celkových nákladů. Rádi bychom upozornili, že kvůli měnícím se cenám materiálu jsou některé ceny nestálé a finální částka se může mírně lišit. Finální cenu jsme se rozhodli zvýšit na 480.000 Kč s rezervou na případné výkyvy cen.

Místo realizace: GPS 50.4302761N, 15.8115844E (roh na náměstí Václava Hanky mezi zdmi Gymnázia Dvůr Králové nad Labem a atletického stadionu)

Odkazy na zdroje:
Městský mobiliář - https://mestskymobiliar.cz/
Zeleň - https://stromy.starkl.com/jirovec-madal/
oaza4.png
Místo realizace: Roh na náměstí Václava Hanky mezi zdmi Gymnázia Dvůr Králové nad Labem a atletického stadionu
Odhadované náklady: 480.000 Kč ikona souboruRozpočet Dvorská oáza

Další obrázky

oaza1.png oaza2.png oaza3.png oaza5.png oaza6.png
load