Sídliště se mění

Realizace projektu by měla pozitivně ovlivnit život obyvatel, přibližně z 200 bytů, žijících v ulici Macharova a Benešovo nábřeží. Cílem projektu je vytvoření místa pro neformální setkávání a vyžití dětí, mládeže i dospělých.
Konkrétně se dotýká částí pozemků č. 1836/7, 1836/2 a 1843/5. Před podáním žádosti o realizaci projektu byla podána a odsouhlasena také adopce zeleně na č. p. 1836/7 a s ním sousedícím č. p. 4776.
Bytové domy v dané lokalitě jsou vlastníky postupně modernizovány a sídliště tak dostává nový vzhled převážně díky barevným fasádám domů. Množství zeleně mezi jednotlivými domy je dostačující, po vykácení smrků na pozemku č. 1832/36 byly vysázeny nové. Na celém sídlišti je však absence jakéhokoliv herního prvku pro děti. Není zde umístěna jediná houpačka, skluzavka, pískoviště, zkrátka místo pro vyžití dětí. Cílem projektu je vytvoření místa pro neformální setkávání a vyžití dětí, mládeže i dospělých.

č. p. 1836/7
Umístění houpačky pro dvě děti. V prostoru houpání je nutné vytvořit tlumící povrch pro případ pádu. Vzhledem k faktu, že je houpačka umístěná na trávě, byly jako podklad zvoleny pryžové zatravňovací desky, které se pokládají přímo na terén a jejich instalace tak nevyžaduje zemní práce.

č. p. 1836/2 a 1843/5
Umístění zeleného betonového tenisového stolu, který je odolný vůči povětrnostním vlivům i vandalismu. Deska stolu nevyžaduje zvláštní údržbu. Na dohled od houpačky a stolu na stolní tenis bude umístěn zděný gril na dřevěné uhlí i dřevo a posezení. Stůl a dvě lavičky, sestava betonového sedáku s deskou, výborně odolávají nepříznivým vlivům a jsou tak vhodné pro rekreační zónu.

Popis jednotlivých prvků:

Houpačka pro dvě děti Hanka
- Pevná a kvalitní houpačka umožňující houpání dvou dětí najednou.
- Nosná konstrukce houpačky pro dvě děti je vyrobena ze smrkových (borovicových) hranolů, které jsou broušené a ošetřené impregnací. Součástí dodávky je také nátěr zdravotně nezávadnou lazurou v hnědé barvě. Konstrukce je kotvena do terénu pomocí zinkovaného kotvení, které je součástí dodávky a nejen pevně kotví sestavu, ale i zamezuje kontaktu dřeva se zeminou. Samotné houpačkové sedáky jsou plastové s ocelovou výztuží, zavěšené na řetězech, mají velkou nosnost a dobře odolávají vandalům. Ke konstrukci jsou houpačkové sedáky připojeny pomocí pevných houpačkových háků se silonovou vložkou pro snadné houpání. Houpačkové háky zajišťují pevné a odolné spojení.
- Výška pádu houpačkové sestavy je 1,5 m. Je nutné v prostoru houpání vytvořit tlumící povrch pro případ pádu o minimálním rozměru 3 x 6 m.
- Houpačka je certifikovaná dle EN 1176 pro veřejná dětská hřiště.

Pryžové zatravňovací desky
Nejvýhodnější materiál pro vytvoření dopadové plochy tlumící pád z výšky až 3 m
Jejich instalace je jednoduchá pokládka na terén bez nutnosti zemních prací.

Stolní betonový tenisový stůl
- Stůl je vhodný pro sportovní hřiště u základních škol, v obcích a městech.
- Rozměry: 274 x 153 cm
- Celková váha stolu: 520 kg
- Barva zelená
- Ocelová výztuha nad a pod a dvousložkový lak zaručují vysokou kvalitu. Tento stůl je odolný vůči povětrnostním vlivům a vandalismu.
- Rozměry pingpongového stolu i venkovních pingpongových sítěk jsou plně v souladu s aktuálními pravidly světové asociace ITTF.
- Desky stolu nevyžadují zvláštní údržbu.

Zděný gril
- např. typ: San Siro od Italského výrobce Sarom má následující parametry:
- rozměry: šířka 80 cm, výška 147,5 cm, hloubka 59,4 cm
- hmotnost: 291 kg
- rošt: 67 x 40 cm, chrom, čtyři výškové polohy,
- použití: dřevěné uhlí i dřevo

Posezení
- set tvoří pevný betonový stůl a dvě lavičky s imitací dřeva
- výborně odolává povětrnostním vlivům, je zaručena vysoká pevnost, mrazuvzdornost, odolnost vůči vodě a dlouhodobá životnost

Parametry betonového stolu:
celková délka: 150 cm, šířka betonové desky: 75 cm, výška stolu: 75 cm, půdorys: 150 cm × 75 cm, hmotnost: cca 315 kg

Parametry betonové lavičky:
celková délka: 150 cm, hloubka lavičky: 40 cm, výška lavičky: 46 cm, půdorys: 150 cm × 40 cm, hmotnost: cca 140 kg

Detailní popis vč. ilustračních fotografií viz příloha č. 1

Upřesnění lokality:
Projekt se konkrétně dotýká částí pozemků č. 1836/7, 1836/2 a 1843/5.
Před podáním žádosti o realizaci projektu byla podána a odsouhlasena také adopce zeleně na č. p. 1836/7 a s ním sousedícím č. p. 4776.
příloha č. 6.jpg
Místo realizace: Části pozemků č. 1836/7, 1836/2 a 1843/5 mezi ulicemi Macharova a Benešovo nábřeží
Odhadované náklady: 89.390 Kč ikona souboruRozpočet final

Další obrázky

příloha č.3.png příloha č.4.png příloha č.5.jpg
load