Dětské hřiště ve Smetanově ulici

Výstavba dětského oploceného hřiště na prostranství mezi ulicemi Smetanova, Bezručova a Staškova pro zlepšení životní úrovně a vybavenosti našeho města.
V navrhované lokalitě naprosto chybí zázemí pro děti a nejbližší hřiště je vzdálené 1,5 až 2 km (v příloze předkládám mapu dětských hřišť v našem městě). Vytipovaný pozemek je ve vlastnictví města, na pozemku se nyní nacházejí stromy a travnatá plocha. Ve vybrané lokalitě je nová zástavba obytných domů (Alešova ulice), ale vybavenost a dostupnost stále stejná.

Na oploceném dětském hřišti by se nacházely herní prvky, ale také stůl, lavičky a odpadkové koše. Přikládám seznam navrhovaných atrakcí s certifikací, vizualizaci hřiště a cenovou nabídku od firmy TR Antroš na dětské hřiště Smetanova ulice. Chybí akorát nacenění oplocení, které by podle původního návrhu nemuselo být po celé ploše a stačilo by jen okolo hřiště. Částka v dřevěném provedení cca 60.000 Kč včetně DPH.

Firma uvádí, že prvky vyrábí z odběleného akátového dřeva, které se vyznačuje díky svému chemickému a fyzikálnímu složení vysokou rezistencí proti hnilobě a povětrnostním podmínkám. Jedná se o dřevinu s nejvyšší možnou odolností dle normy ČSN EN 350-2 "Trvanlivost dřevin a materiálů na jeho bázi". Veškerý spojovací materiál je minimálně žárově pokoven a části vystavené otěru (požární tyče, hrazdy, řetězy apod.) jsou z kvalitní nerez oceli. Veškerá konstrukční lana (lezící sítě, lávky, lanové kolotoče, lanové pyramidy apod.) jsou zhotovena z polypropylenových lan s ocelovým kordem. Kotvení prvků se provádí přímou betonáží do země bez kovových patek (dle ČSN EN 1176-1 je takto možno kotvit s odkazem na ČSN EN 350-2 dřeviny první a druhé kategorie odolnosti, což splňuje z dostupných dřevin pouze dub a akát). Veškeré prvky jsou certifikovány u společnosti TÜV SÜD dle normy ČSN EN 1176.

Navržené místo realizace:
Travnatý prostor mezi ulicemi Smetanova, Bezručova a Staškova – pozemková parcela číslo 2038/1 v katastrálním území Dvůr Králové nad Labem
dvur_kralove_vizualizace.jpg
Místo realizace: Prostor mezi ulicemi Smetanova, Bezručova a Staškova, p. p. č. 2038/1 v k. ú. Dvůr Králové nad Labem
Odhadované náklady: 400.000 Kč ikona souboruCenová nabídka

Další obrázky

Dvůr Králové - rozvržení půdorys.png IMG_9549 zmenšené.jpg IMG_9545 zmenšené.jpg IMG_9550 zmenšené.jpg
load