Lezecká stěna v parku Schulzovy sady

Instalace nového herního prvku - lezecké stěny/bloku - v parku Schulzovy sady, rozšíření stávající herní zóny, kterou tvoří dětské a workoutové hřiště. Stěna připomíná skutečnou skálu, umožňuje lezení začátečníkům i pokročilým bez odborného pohledu.
Do prostoru vedle nynějšího workoutového hřiště navrhuji umístit umělou lezeckou stěnu, zhruba 3 metry vysokou, 4 metry dlouhou a metr širokou s obtížnější převislou stranou a jednodušší ukloněnou stranou. Tak aby zde mohli lézt začátečníci i pokročilí, malé i větší děti bez odborného dohledu. Ve Dvoře Králové obecně chybí adrenalinové herní prvky a hřiště pro větší děti (6 až 12 let). Park Schulzovy sady se k tomu výborně hodí, jednak tam je dostatek volného prostoru, jednak tam zóna pro hřiště už je vyčleněná. Podobný prvek nejen zde, ale v celém městě chybí.

Dolní část parku by si zachovala relaxační charakter, horní by doplněním dalšího herního prvku nabídla další možnost pro trávení volného času, přispěla k posílení mezigeneračního dialogu a předcházení sociálně patologických jevů ve společnosti. V parku je hřiště pro nejmenší děti a workoutové pro náctileté, nic mezi tím. Prostor se tak více otevře pro setkávání různě starých dětí, dojde i k posílení komunity.

Minimální plocha pro realizaci takto velké stěny je 8 krát 5 metrů. Podle výrobce je lezecká stěna vhodná pro děti od 3 let. Nižší partie umožňují bezpečný sestup z vrcholových částí. Zařízení je v souladu s normou ČSN EN 1176:2018.
Fotografie stažené z www.detskahriste.eu. Lezecký blok 21, foto stěny z www.tr-walls.eu.

Cena lezecké stěny se liší podle dopadové plochy: kačírek cca 240 tisíc, pryž/umělý trávník cca 200 tisíc. Plus montáž, podle dodavatele 20 až 25 % z celkové ceny. Vhodné by bylo k lezecké stěně instalovat dvě lavičky, cena zhruba 10 tisíc. Celková investice by se měla vejít do částky 300 tisíc korun.
Lezecký blok.jpg
Místo realizace: Horní část parku Schulzovy sady, plocha vedle stávajícího workoutového hřiště.
Odhadované náklady: 300.000 Kč ikona souboruRozpočet

Přílohy

Další obrázky

Lezecký blok 21.jfif Lezecký blok 21 druhá strana.jfif foto stěna - www.tr-walls.eu.jpg IMG_9469 - kopie.JPG
load