4. Modernizace hřiště v Macharově ulici

Modernizace starého sportovního hřiště v Macharově ulici, které v současnosti tvoří nevyužívaná asfaltová plocha a dva kovové sloupy. Počítá s celkovou rekonstrukcí stávající plochy, vyznačením basketbalového (streetballového) hřiště, umístěním pevné konstrukce s jedním košem a instalací mobiliáře (dvě lavičky, odpadkový koš, stojan na kola). Díky multifunkčním sloupkům a síti bude možné na hřišti hrát také nohejbal a volejbal.
Původní hřiště v Macharově ulici nemá dlouhodobě žádné využití. Asfaltový povrch je dožilý a poškozený. Dezolátní stav plochy a chybějící vybavení je důvodem, proč se zde žádný sport nedá bezpečně provozovat.

Modernizace sportoviště zahrnuje usazení obvodových obrubníků, vyrovnání stávající plochy o rozměrech zhruba 17x10 metrů, položení nové vrstvy asfaltového betonu, nalajnování hřiště, připevnění robustní basketbalové konstrukce s maximální zátěží 270 kilogramů a dvou multifunkčních hliníkových sloupků s volejbalovou sítí a napínákem. Na basketbalovou konstrukci přijde průhledná plexisklová deska oficiálních rozměrů a zátěžová obroučka s nylonovou síťkou.

Projekt také počítá s instalací čtyř hliníkových sloupků a čtyři metry dlouhé ochranné sítě za košem, který bude situován od příjezdové cesty směrem k bytové zástavbě. Součástí sportoviště bude nový mobiliář: dvě lavičky, odpadkový koš a stojan na kola. Konstrukce, sloupky i mobiliář se ukotví do základových patek z betonu.

Kromě basketbalu se na hřišti bude moci hrát volejbal a nohejbal. Hřiště může sloužit také pro sportování nejmenších dětí, například zde mohou bezpečně jezdit na odrážedlech, inline bruslích nebo koloběžkách. Základní rekonstrukcí hřiště se vytvoří podmínky pro jeho další modernizaci v budoucnu, v úvahu může připadat kompletní oplocení sportoviště nebo položení kvalitnějšího umělého povrchu.

Basketbal patří mezi nejpopulárnější sporty na světě, zájem o něj v České republice výrazněji stoupl po roce 2019 a historickém 6. místě mužské reprezentace na mistrovství světa. V centru Dvora Králové jsou přitom pouze dvě streetballová hřiště, která jsou přístupná veřejnosti, ve Strži a Slunečné ulici. Obecně ve městě chybí veřejně přístupná víceúčelová sportoviště.
Hřiště.jpg
Místo realizace: Macharova ulice, asfaltové hřiště na městském pozemku (parcela 1831/15) mezi bytovými domy čp. 2095, 2096, 2097 a 2092, 2093, 2094.
Odhadované náklady: 500.000 Kč ikona souboruRozpočet streetballové hřiště Macharova DKnL

Přílohy

Další obrázky

Současný stav.jpg Současný stav_2.jpg
load