VIDEO: Začalo hlasování, které potrvá do 2. října. Na výběr je z 8 návrhů

volby zelena

Druhý ročník participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem s podtitulem Měníme spolu Dvůr jde do finále. Občané mohou od pátku 16. září do neděle 2. října 2022 hlasovat, které z navržených projektů se jim nejvíce líbí a chtěli by, aby byly během příštího roku realizovány. V rozpočtu města bude na tyto projekty vyčleněn 1 milion Kč, a vzhledem k tomu, že maximální hodnota navrženého projektu mohla být 500 tisíc Kč, je jasné, že  realizovány by minimálně měly být projekty dva. Zároveň bychom veřejnost rádi požádali o vyplnění krátkého dotazníku, který by měl poskytnout zpětnou vazbu k dosavadnímu průběhu participativního rozpočtu města. 

Do 2. ročníku participativního rozpočtu města bylo původně navrženo celkem devět projektů, jeden návrh však jeho navrhovatel stáhl. 

Občané tedy mají na výběr z 8 návrhů: 

 1. Lávka přes Hartský potok v Podharti (navrhovatelka Linda Harwot), videospot najdete zde
 2. Lavičky na "dálnici" (navrhovatelka Markéta Ševčíková), videospot najdete zde
 3. Odpočinková lavička v Legionářské ulici (navrhovatelka Yvona Černíková)videospot najdete zde
 4. Modernizace hřiště v Macharově ulici (navrhovatel Tomáš Plecháč), videospot najdete zde
 5. Sportovní hřiště Nad Parkem (navrhovatel Dušan Kubica), videospot najdete zde
 6. Veřejné osvětlení ve Švehlově ulici (navrhovatel Josef Pojezdný), videospot najdete zde
 7. Dětské hřiště a posezení v ulici Macharova (navrhovatelka Marta Pešková Staníková), videospot najdete zde
 8. Odpočinek u autobusového nádraží (navrhovatel Marek Malich), videospot najdete zde

Všechny projekty jsme představili v Novinách královédvorské radnice, na sociálních sítích i na webových stránkách města a participativního rozpočtu, navíc město nechalo vyrobit krátké videospoty, které si můžete prohlédnout na YouTube kanále města a v nichž jednotlivé projekty představili sami navrhovatelé. 

Jak hlasovat

 • Hlasování je možné pouze elektronicky na stránkách www.par.mudk.cz
 • Hlasovat mohou pouze občané Dvora Králové nad Labem starší 15 let s trvalým pobytem ve městě.
 • Při hlasování je třeba se zaregistrovat a uvést jméno, adresu trvalého pobytu, datum narození (údaje mohou být pro kontrolu hlasování ověřeny matrikou) a telefonní číslo. 
 • Každý hlasující může kliknutím na příslušný piktogram s palcem nahoru udělit 2 kladné hlasy (podpořit dva projekty jedním hlasem) a kliknutím na piktogram s palcem dolů udělit 1 záporný hlas (projektu, se kterým nesouhlasí nebo se mu nelíbí), nebo pro projekt vůbec nehlasovat.
 • Hlasující kliknutím na příslušný piktogram vybere první projekt, pro který chce hlasovat, následně se zaregistruje a bude mu zaslán unikátní kód v podobě SMS, který slouží k ověření (hlasování 1 osoby = 1 telefonní číslo). 
 • Poté rozdělí svoje zbývající hlasy, nemusí ale udělit všechny najednou, k hlasování se může vrátit později. Zaslaný ověřovací SMS kód totiž platí buď do vyčerpání všech hlasů hlasujícího, nebo do konce termínu hlasování.

Občanům, kteří nemohou či nechtějí využít internet, umožní hlasování pracovníci městského informačního centra nebo oddělení vztahů k veřejnosti, kteří jim v pracovní době pomohou s hlasováním na služebním PC. Pro tuto formu hlasování je nutná osobní návštěva na daných místech a mít s sebou mobilní telefon kvůli zaslání ověřovacího unikátního kódu. 

Dotazníkový průzkum k participativnímu rozpočtu

V návaznosti s probíhající 2. ročník participativního rozpočtu města bychom vás rádi požádali o vyplnění dotazníku. Jeho výsledky budou zpracovány v diplomové práci, která se zabývá participativním rozpočtem ve Dvoře Králové nad Labem, zároveň poskytnou zpětnou vazbu k dosavadnímu průběhu projektu a podněty pro případné změny v dalším ročníkuOnline dotazník je zcela anonymní, má 20 otázek a zabere vám maximálně 5-10 minut času.

Online dotazník je k dispozici platformě Survio od 16. září do 2. října 2022 a najdete jej na:

www.survio.com/survey/d/A1F5B9F8D8H9K9Q7A


Miroslava Kameníková

16.9.2022 9:03:40 | přečteno 529x | Bc. Jan Skalický, MSc.
load