V pilotním ročníku participativního rozpočtu města uspěl projekt Buď fit – workout pro každého

Ve čtvrtek 15. července o půlnoci skončilo hlasování o návrzích projektů v pilotním ročníku participativního rozpočtu města s podtitulem Měníme spolu Dvůr. Mezi hlasujícími se největší přízně dočkal projekt Buď fit – workout pro každého, který získal celkem 64 hlasů (70 kladných, 6 záporných). Na druhém místě skončil projekt Sídliště se mění s celkem 56 hlasy (68 kladných, 12 záporných) a na třetí příčce se umístil projekt Zpevněná plocha s workoutovými prvky a mobiliářem u cyklostezky v Žirecké Podstráni s 39 hlasy (48 kladných, 9 záporných). Vzhledem k tomu, že je na projekty v pilotním ročníku vyčleněno z rozpočtu města 200 tisíc Kč, k realizaci bude určen pouze vítězný projekt s odhadovaným rozpočtem 193 tisíc Kč.

Výsledky pilotního ročníku PaR

Do hlasování se zapojilo celkem 220 lidí, kteří mohli mezi projekty rozdělit dva kladné a jeden záporný hlas, ovšem ne všichni využili všechny své hlasy. Podmínkou pro zapojení do hlasování bylo, aby hlasující byli starší 15 let a byli občany města Dvůr Králové nad Labem (tedy měli ve městě trvalý pobyt). Na základě kontroly byly vyřazeny hlasy, které dané podmínky pro hlasování nesplnily.

Do pilotního ročníku participativního rozpočtu bylo ve Dvoře Králové nad Labem navrženo celkem sedm projektů, jejichž realizovatelnost posoudila pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu. Jeden návrh byl vyřazen, občané tak v hlasování vybírali ze šesti projektů. 

„Jsem ráda, že se participativní rozpočet v našem městě ujal, a věřím, že s každým realizovaným projektem se do něho zapojí více občanů, stane se tradicí a občané využijí možnosti participace na dění ve městě a na jeho rozvoji,“ říká místostarostka Alexandra Jiřičková.  

Miroslava Kameníková


16.7.2021 12:36:59 | přečteno 178x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková
load