Ukončili jsme příjem projektů do 1. ročníku, obdrželi jsme 9 návrhů

V letošním roce město Dvůr Králové nad Labem kromě pilotního ročníku realizuje také regulérní 1. ročník. Svoje návrhy na projekty, které by zlepšily život obyvatel Dvora Králové nad Labem, mohli do 15. července 2021 podávat občané města (s trvalým pobytem ve Dvoře Králové nad Labem) starší 15 let buď prostřednictvím elektronického formuláře, nebo je osobně přinést na podatelnu městského úřadu. Celkem jsme obdrželi devět návrhů, které bude nyní posuzovat z hlediska realizovatelnosti pracovní skupina zaměstnanců městského úřadu. 

Posuzovat se bude např. rozpočet projektů (maximální hodnota navrhovaného projektu mohla být 500 tisíc Kč), soulad s územním plánem, vlastnictví pozemků a tak dále. Projekty, které budou vyhodnoceny jako realizovatelné, pak během září a října představíme veřejnosti jak v Novinách královédvorské radnice, tak na webových stránkách i na sociálních sítích. Zároveň, pokud bude příznivá epidemická situace, připravíme na druhou polovinu září veřejné projednávání, na kterém by navrhovatelé svoje projekty sami představili a mohli o nich se spoluobčany diskutovat.

Hlasování veřejnosti pak probíhat opět prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách www.par.mudk.cz a bude spuštěno od 1. do 15. listopadu 2021. Zapojit se do něj budou moci tak jako v případě pilotního ročníku občané města starší 15 let. V příštím roce by se pak měly realizovat projekty s největším počtem hlasů v celkové hodnotě 1 milion Kč.

Miroslava Kameníková

19.7.2021 13:41:51 | přečteno 264x | Bc. Jan Skalický, MSc.
load