O přízeň veřejnosti se bude v 1. ročníku participativního rozpočtu ucházet 7 projektů

V letošním roce město Dvůr Králové nad Labem realizuje 1. ročník participativního rozpočtu města. Do poloviny července mohli občané starší 15 let podávat své návrhy, celkem jsme jich obdrželi devět. Pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu posoudila realizovatelnost jednotlivých návrhů (například výši rozpočtu, soulad s územním plánem,...) a dva projekty vyřadila, protože se jejich realizace již připravuje nebo probíhá. Jedná se o obnovu laviček na letním stadionu pod Hankovým domem a také o protierozní a ekologická opatření v lokalitě nad Verdekem.

Zbývajících sedm projektů představíme veřejnosti, a to v Novinách královédvorské radnice, na webu města i participativního rozpočtu a také na sociálních sítích. Prezentace bude probíhat během září a října, aby měli občané dostatek času se s jednotlivými návrhy seznámit.

A právě v oblasti prezentace jednotlivých projektů jsme si připravili několik novinek. Jednak se můžete těšit na krátké videospoty, v nichž své projekty představí sami navrhovatelé, jednak na druhou polovinu září připravujeme veřejné projednávání. Navrhovatelé zde zájemcům z řad veřejnosti své projekty blíže představí, vysvětlí své záměry a prostor bude i pro diskuzi. Veřejné projednávání se uskuteční v sále Hankova domu, datum bude upřesněno a včas se ho dozvíte.

Hlasování veřejnosti poté proběhne od 1. do 15. listopadu 2021 opět prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách www.par.mudk.cz. Zapojit se do něj budou moci občané města starší 15 let. V příštím roce by se pak měly realizovat vítězné projekty v celkové hodnotě 1 milion Kč, které dostanou nejvíce hlasů.

Miroslava Kameníková
17.8.2021 16:11:17 | přečteno 123x | Bc. Jan Skalický, MSc.
load