Měníme spolu Dvůr: představujeme projekty pilotního ročníku participativního rozpočtu

Sídliště se mění, Altán u hřbitova Lipnice, Posezení Bistrot, Vánoční výzdoba na Hankově náměstí, Buď fit – workout pro každého a Zpevnění plochy s workoutovými prvky u cyklostezky v Žirecké Podstráni. To je výčet návrhů projektů z pilotního ročníku participativního rozpočtu „Měníme spolu Dvůr“ ve Dvoře Králové nad Labem. 


Město Dvůr Králové nad Labem v letošním roce spustilo participativní rozpočet a občané tak mají možnost navrhnout a rozhodnout o tom, co se má postavit nebo uspořádat. Za tímto účelem zastupitelstvo uvolnilo z rozpočtu na pilotní ročník 200 tisíc Kč.

Realizovatelnost projektů podaných v rámci pilotního ročníku posoudila pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu. Podáno bylo celkem sedm návrhů, jeden byl v rámci posuzování vyřazen. S jeho navrhovatelem jsme se však domluvili, že svůj návrh doplní a podá ho v rámci probíhajícího 1. ročníku.


Navržené projekty


S projekty se můžete podrobněji seznámit také a naFacebookovém (Fb) profilu městaa nově také na Fb profilu a ve Fb skupině se společným názvemMěníme spolu Dvůr(– participativní rozpočet města), kde je možné o projektech také diskutovat.


Hlasování

Hlasování bude probíhat jen elektronicky na webu www.par.mudk.cz od 1. do 15. července 2021. Hlasovat mohou pouze občané Dvora Králové nad Labem starší 15 let. Těm, kteří nemohou či nechtějí využít internet, umožní hlasovat pracovníci městského informačního centra ve Švehlově ulici nebo oddělení vztahů k veřejnosti, kteří v pracovní době pomohou s hlasováním na služebním PC. Na základě celkového součtu hlasů bude stanoveno pořadí, podle kterého budou vybrány projekty v souhrnné hodnotě 200 tisíc Kč k realizaci, která by měla proběhnout ještě v roce 2021.


Navrhování projektů do 1. ročníku

Do 15. července 2021je ještě možné podávat návrhy do 1. ročníku participativního rozpočtu, kde bude na projekty vyčleněn v souhrnu 1 milion Kč. Navrhnout své projekty, které se budou ucházet o hlasy Královédvoráků ve veřejném hlasování, mohou občané města starší 15 let. Pokud tedy máte tip na to, co by šlo ve Dvoře Králové nad Labem vybudovat či uspořádat, neváhejte! Návrhy můžete podat snadno z pohodlí domova prostřednictvím elektronického formuláře nawww.par.mudk.cz, kde jsou i kompletní pravidla.


Audiozáznam z online semináře a pozvánka na setkání s veřejností

Pokud máte další dotazy k tématu, je možné, že na ně najdete odpovědi v online semináři, který jsme pořádali. Záznam je nawww.par.mudk.cz. Na další dotazy odpoví Miroslava Kameníková (e-mail:kamenikova.miroslava@mudk.cz) nebo Jan Skalický (e-mail:skalicky.jan@mudk.cz).


Pozvánka na setkání

Zároveň vás zveme na setkání s veřejností, které se uskuteční15. června od 17:00 do 19:00 hod.v sále Hankova domu. Zájemcům zde znovu představíme téma participativního rozpočtu, způsob navrhování i hlasování a zároveň odpovíme na případné dotazy.

2.6.2021 13:32:18 | přečteno 314x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková
load