Měníme spolu Dvůr: představujeme projekty 2. ročníku participativního rozpočtu

Lávka přes Hartský potok u rybníka v Podharti, Lavičky na „dálnici“, Odpočinková lavička v Legionářské ulici, Modernizace hřiště v Macharově ulici, Veřejné osvětlení ve Švehlově ulici, Sportovní hřiště Nad Parkem, Dětské hřiště a posezení v ulici Macharova a Odpočinek u nádraží. To je výčet projektů z 2. ročníku participativního rozpočtu „Měníme spolu Dvůr“ ve Dvoře Králové nad Labem.

Město Dvůr Králové nad Labem spustilo participativní rozpočet již vloni. Má zvýšit zájem o veřejné dění a dát občanům možnost, aby navrhovali a vybírali projekty, které podle nich zvýší kvalitu života ve Dvoře Králové nad Labem.

Do 15. dubna mohli občané města starší 15 let podávat své návrhy na to, co by chtěli ve Dvoře Králové nad Labem vybudovat či uspořádat. Celkem jsme obdrželi devět návrhů. Jejich proveditelnost (například výši rozpočtu, soulad s územním plánem apod.) posoudila pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu. Nakonec veřejnosti představíme osm projektů, protože projekt s názvem Ruční myčka na kola jeho navrhovatel stáhl.


Navržené projekty


Mapa projektů 2022


Se zmíněnými projekty se můžete podrobně seznámit na webu participativního rozpočtu www.par.mudk.cz  a také na Facebookovém (Fb) profilu města a také na Fb profilu a ve Fb skupině se společným názvem Měníme spolu Dvůr (– participativní rozpočet města), kde je možné o projektech také diskutovat.

Prezentace bude probíhat do poloviny září, aby měli občané dostatek času si jednotlivé návrhy prostudovat. Rádi bychom stejně jako vloni připravili krátké videospoty, v nichž své projekty představí sami navrhovatelé, a plánujeme také veřejné projednávání, na kterém navrhovatelé zájemcům z řad veřejnosti své projekty blíže představí, vysvětlí své záměry a prostor bude i pro diskuzi.

 

Hlasování

Hlasování veřejnosti bude od 16. září do 2. října 2022 opět prostřednictvím elektronického formuláře na www.par.mudk.cz. Zapojit se do něj budou moci občané města starší 15 let. V příštím roce by se pak měly realizovat vítězné projekty v celkové hodnotě 1 milion Kč, které dostanou nejvíce hlasů.

V případě dotazů se obraťte na pracovníky oddělení VKV: Miroslava Kameníková (e-mail: kamenikova.miroslava@mudk.cz) a Jan Skalický (e-mail: skalicky.jan@mudk.cz).

Více informací o participativním rozpočtu na www.par.mudk.cz.

Miroslava Kameníková
1.7.2022 8:39:29 | přečteno 325x | Bc. Jan Skalický, MSc.
load