Měníme spolu Dvůr: představujeme projekty 1. ročníku participativního rozpočtu

Lezecká stěna v parku Schulzovy sady, Obnova staré vodní pumpy pod nemocnicí, Komunitní zahrada, Workout Bajrák, Dětské hřiště ve Smetanově ulici, Argentinské tango – léčivé obejmutí pro všechny generace a Dvorská oáza. To je 7 projektů, které se budou ucházet o přízeň veřejnosti v 1. ročníku participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem „Měníme spolu Dvůr“.

V letošním roce město Dvůr Králové nad Labem realizuje 1. ročník participativního rozpočtu města. Do poloviny července mohli občané města starší 15 let podávat své návrhy na to, co by chtěli ve Dvoře Králové nad Labem vybudovat či uspořádat. Celkem jsme obdrželi devět návrhů. Pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu posoudila realizovatelnost jednotlivých projektů (například výši rozpočtu, soulad s územním plánem apod.) a nakonec dva vyřadila, protože se jejich realizace již připravuje nebo probíhá. Jednalo se o obnovu laviček na letním stadionu pod Hankovým domem a o protierozní a ekologická opatření v lokalitě nad Verdekem. Navrhovatelé obou těchto projektů byli o důvodech vyřazení svých návrhů informováni.


Navržené projekty

  1. Lezecká stěna v parku Schulzovy sady (navrhovatel Tomáš Plecháč)
  2. Obnova staré vodní pumpy pod nemocnicí (navrhovatel Martin Tlučhoř)
  3. Komunitní zahrada (navrhovatelka Nikola Kuhnová)
  4. Workout Bajrák (navrhovatel Dušan Kubica)
  5. Dětské hřiště ve Smetanově ulici (navrhovatel Zdeněk Felgr)
  6. Argentinské tango – léčivé obejmutí pro všechny generace (navrhovatelka Linda Harwot)
  7. Dvorská oáza (navrhovatel Marek Malich)

S projekty se můžete podrobněji seznámit také a na Facebookovém (Fb) profilu města a také na Fb profilu a ve Fb skupině se společným názvem Měníme spolu Dvůr (– participativní rozpočet města), kde je možné o projektech také diskutovat.


Hlasování

Hlasování veřejnosti bude od 1. do 15. listopadu 2021 opět prostřednictvím elektronického formuláře na www.par.mudk.cz. Zapojit se do něj budou moci občané města starší 15 let. V příštím roce by se pak měly realizovat vítězné projekty v celkové hodnotě 1 milion Kč, které dostanou nejvíce hlasů.

V případě dotazů se obraťte na pracovníky oddělení VKV: Miroslava Kameníková (e-mail: kamenikova.miroslava@mudk.cz) a Jan Skalický (e-mail: skalicky.jan@mudk.cz). Více informací o participativním rozpočtu na www.par.mudk.cz.

2.9.2021 10:18:57 | přečteno 342x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková
load