Měníme spolu Dvůr: Od 1. července bude možné hlasovat pro projekty z pilotního ročníku

Sídliště se mění, Altán u hřbitova Lipnice, Posezení Bistrot, Vánoční výzdoba na Hankově náměstí, Buď fit – workout pro každého a Zpevnění plochy s workoutovými prvky u cyklostezky v Žirecké Podstráni. To je šestice projektů z pilotního ročníku participativního rozpočtu „Měníme spolu Dvůr“ ve Dvoře Králové nad Labem, mezi kterými můžete vybírat. Hlasování bude probíhat od 1. do 15. července. 

Jak hlasovat

Hlasování je možné pouze elektronicky na stránkách www.par.mudk.cz

hlasování - přehled projektů


Hlasovat mohou pouze občané Dvora Králové nad Labem starší 15 let. Při hlasování je třeba se zaregistrovat a uvést jméno, adresu trvalého pobytu, datum narození (údaje mohou být pro kontrolu hlasování ověřeny matrikou) a telefonní číslo.


hlasování - zadání kóduRegistrace k hlasování


Každý hlasující může udělit 2 kladné hlasy (podpořit dva projekty jedním hlasem), udělit 1 záporný hlas (projektu, který považují za nežádoucí), nebo pro projekt vůbec nehlasovat. 

Po registraci pro hlasování vám bude zaslán unikátní kód v podobě SMS, který bude sloužit k ověření (hlasování 1 osoby = 1 telefonní číslo). 

Při hlasování nemusíte udělit všechny (3) své hlasy najednou, můžete se k němu vrátit později. Zaslaný kód totiž bude do vyčerpání všech vašich hlasů či do konce termínu hlasování. 

Občanům, kteří nemohou či nechtějí využít internet, umožní hlasování pracovníci městského informačního centra nebo oddělení vztahů k veřejnosti, kteří jim v pracovní době pomohou s hlasováním na služebním PC. Pro tuto formu hlasování je nutná osobní návštěva na daných místech a mít s sebou mobilní telefon kvůli zaslání ověřovacího unikátního kódu. 

Na základě celkového součtu hlasů bude stanoveno pořadí, podle kterého budou vybrány projekty v souhrnné hodnotě 200 tisíc Kč k realizaci, která by měla proběhnout ještě letos.


Navrhování projektů do 1. ročníku

Do 15. července 2021 je ještě možné podávat návrhy do 1. ročníku participativního rozpočtu, kde bude na projekty vyčleněn v souhrnu 1 milion Kč. Navrhnout své projekty, které se budou ucházet o hlasy Královédvoráků ve veřejném hlasování, mohou občané města starší 15 let. Pokud tedy máte tip na to, co by šlo ve Dvoře Králové nad Labem vybudovat či uspořádat, neváhejte! Návrhy můžete podat snadno z pohodlí domova prostřednictvím elektronického formuláře na  www.par.mudk.cz, kde jsou i kompletní pravidla.

Miroslava Kameníková

29.6.2021 10:35:46 | přečteno 577x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková
load