Dvůr Králové nad Labem bude čerpat zkušenost s participativním rozpočtem od jiných měst

Město Dvůr Králové nad Labem v letošním roce realizuje participativní rozpočet, díky němuž se mohou občané do rozhodování o rozvoji města více zapojit. I proto se připojí k projektu, který připravuje město Brno a jehož cílem je právě zvýšit zapojení veřejnosti do plánovacích a rozhodovacích procesů veřejné správy, posílit její informovanost o možnosti zapojení a také zlepšit proces fungování participativního rozpočtu a přenesení dobré praxe do jiných měst v Česku.

„I díky tomu, že jsme v kontaktu s jinými městy, která mají s participativním rozpočtováním bohaté zkušenosti, a některé záležitosti s nimi konzultujeme, oslovili nás pracovníci z brněnského magistrátu, zda bychom se nechtěli zapojit do jejich projektu, na který budou žádat dotaci. Tuto nabídku vnímáme jako skvělou příležitost načerpat praktické zkušenosti, které s projekty v participativním rozpočtu v Brně mají, proto rada zapojení města do projektu schválila,“ uvedla místostarostka Alexandra Jiřičková a dodala: „Spolupráce bude spočívat např. v účastech na workshopech a konferencích, kde si budou účastníci vyměňovat své zkušenosti.“

Kromě Dvora Králové nad Labem jsou partnery projektu také České Budějovice, Ostrava-jih, Zlín, Praha 11, Jeseník, Cheb, Orlová, Slaný a Opava. Zmiňovaná města budou vystupovat jako partneři projektu bez finanční účasti.

Miroslava Kameníková


26.10.2021 14:01:42 | přečteno 283x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková
load