Do 2. ročníku participativního rozpočtu města je přihlášeno devět projektů

Město Dvůr Králové nad Labem v letošním roce realizuje 2. ročník participativního rozpočtu města s podtitulem Měníme spolu Dvůr, projektu, během něhož občané navrhují a vybírají, co by se mělo z městských peněz pořídit, upravit či realizovat. V pátek 15. dubna byl ukončen příjem návrhů projektů do 2. ročníku. Od občanů jsme obdrželi celkem 9 návrhů na zlepšení života ve městě. Proveditelnost jednotlivých projektů nyní posoudí pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu.

U každého podaného návrhu se prověří zejména přiměřenost předpokládaných nákladů na realizaci (maximální hodnota navrženého projektu mohla být 500 tisíc Kč), časová náročnost realizace, dále zda projekt není v rozporu s plánovanými investičními či neinvestičními akcemi města, majetkové náležitosti atd. Navrhovatelé projektů budou v případě potřeby vyzváni k doplnění údajů nebo k vysvětlení projektu.

Projekty, které budou vyhodnoceny jako realizovatelné, veřejnosti představíme během letních prázdnin, a to jak v Novinách královédvorské radnice, tak na webových stránkách www.mudk.cz a www.par.mudk.cz a na sociálních sítích. Zároveň plánujeme veřejné projednávání, na kterém by navrhovatelé svoje projekty sami představili, a také výrobu krátkých videospotů k propagaci návrhů.

Hlasování veřejnosti, do něhož postoupí pouze proveditelné projekty, bude probíhat opět prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách www.par.mudk.cz, a to od 16. září do 2. října 2022.

Na realizaci vítězných projektů město Dvůr Králové nad Labem vyčlení v rozpočtu na rok 2023 částku 1 milion Kč.

Miroslava Kameníková
20.4.2022 13:29:55 | přečteno 287x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková
load