2. ročník: Uspěly Dětské hřiště s posezením v Macharově ulici a Lávka přes Hartský potok

listiny zelena

Je rozhodnuto. Ve 2. ročníku participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem zvítězil projekt Dětského hřiště a posezení v ulici Macharova, který získal 149 hlasů (170 kladných, 21 záporných), na druhém místě skončila Lávka přes Hartský potok u rybníka v Podharti se 114 hlasy (146 kladných, 32 záporných). Během příštího roku by tak měla být zahájena realizace těchto dvou projektů.

„Jsem z výsledku samozřejmě nadšená. Všem, kteří náš projekt podpořili, moc děkuji. Už teď se těším, až dojde k realizaci, a Macharovka zase ožije,“ uvedla Marta Pešková Staníková, navrhovatelka vítězného projektu.

„Věřím, že stavba lávky přispěje k oživení lokality okolo Podharťského rybníka a přispěje také k jednoduššímu propojení Bajráku a Podhartě,“ neskrývala své nadšení Linda Harwot, navrhovatelka druhého projektu v pořadí.

Na dalších místech skončily projekty: Modernizace hřiště v Macharově ulici 99 hlasů (151 kladných, 52 záporných), Sportovní hřiště Nad Parkem 87 hlasů (109 kladných, 22 záporných), Lavičky na „dálnici“ 84 hlasy (95 kladných, 11 záporných), Veřejné osvětlení ve Švehlově ulici 56 hlasů (75 kladných, 19 záporných), Odpočinková lavička v Legionářské ulici 24 hlasy (35 kladných, 11 záporných) a Odpočinek u autobusového nádraží 0 hlasů (53 kladných, 53 záporných).

2. ročník PaR 2022 - výsledky

Do hlasování, které trvalo od 16. září do 2. října 2022, se zapojilo celkem 544 hlasujících. Ti mohli mezi jednotlivé projekty rozdělit dva kladné a jeden záporný hlas, ovšem ne všichni využili všechny své hlasy. Podle pravidel mohli hlasovat pouze občané starší 15 let s trvalým pobytem ve Dvoře Králové nad Labem, na základě kontroly byly neplatné hlasy vyřazeny. Odečtení neplatných hlasů však konečné pořadí neovlivnilo.

Do 2. ročníku participativního rozpočtu Královédvoráci navrhli celkem 9 projektů, jejichž realizovatelnost posoudila pracovní skupina složená ze zaměstnanců městského úřadu. Jeden projekt jeho navrhovatel stáhl, při hlasování se tak o přízeň veřejnosti ucházelo celkem osm projektů.

„Děkuji všem, kteří věnovali svůj čas a do participativního rozpočtu se zapojili, a to buď jako navrhovatelé ve snaze podpořit rozvoj našeho města, nebo jako hlasující. Bez vás by to nešlo. Věřím, že participativní rozpočet bude ve Dvoře Králové nad Labem úspěšně pokračovat i v dalších letech,“ dodala místostarostka Alexandra Jiřičková.

Výsledky

Miroslava Kameníková


3.10.2022 17:44:13 | přečteno 535x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková
load